bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2014
  • wyświetleń: 1859

Kolejny atak fałszywych krewnych

W ostatnich dniach w naszym mieście ponownie zaatakowali fałszywi krewni. Od 84-letniej bielszczanki wyłudzili 3 tys. zł. Policja przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod krewnych i wyłudzają pieniądze.

W sobotę nad ranem oszust zadzwonił do mieszkanki bielskiej ul. Solnej. Przedstawił się imieniem i nazwiskiem sąsiada, który zamieszkuje w klatce obok. Tłumaczył, że jest w Cieszynie i pilnie potrzebuje pieniędzy na zakupy. Kobieta przystała na pożyczkę i przekazała 3 tys. zł obcemu mężczyźnie, który przyszedł po pieniądze.

W podobny sposób oszust próbował naciągnąć na pożyczkę jeszcze dwie inne bielszczanki. W czasie telefonicznej rozmowy utrzymywał, że jest przeziębiony, dlatego jego głos jest zmieniony. Mówił szybko, tak aby kobiety w pośpiechu podjęły decyzję o przekazaniu gotówki. Obie w porę zorientowały się, że mają do czynienia z naciągaczem i dzięki temu nie straciły swoich oszczędności.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.