bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 1923

Pościg za pijanym kierowcą

Na bielskiej ul. Tuwima, 42-letni kierowca opla astry nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci komisariatu I ujęli go po krótkim pościgu. Kiedy wysiadł z samochodu ledwo trzymał się na nogach. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

We wtorek około 3.00 w nocy, mężczyzna wszczął awanturę w jednym z lokali na Placu Wojska Polskiego. Wyproszony przez obsługę, nie zważając na to, że wcześniej spożywał alkohol, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i ruszył w kierunku ul. Tuwima, gdzie policjanci usiłowali go zatrzymać do kontroli drogowej. Jechał z nadmierną prędkością, łamiąc przy okazji wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego.

Na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i zatrzymali go po krótkim pościgu. Kiedy sprawca wysiadł z pojazdu ledwo stał o własnych siłach. Odmówił poddania się badaniu alkomatem. Zachowywał się agresywnie wobec stróżów prawa.

Pobrano od niego krew do analizy na zawartość alkoholu. Ponieważ w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie, szarpał się i wyrywał, przewieziono go do izby wytrzeźwień, gdzie ze względu na swojego zachowanie „wylądował” na łóżku z pasami obezwładniającymi. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego losie zadecyduje prokurator.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.