Wiadomości
- 24 listopada 2014
- wyświetleń: 3454
O włos od rodzinnej tragedii
W niedzielę bielscy strażacy po raz 17. w tym sezonie grzewczym wyjeżdżali do pomiaru tlenku węgla. Stężenie "czadu" w jednym z domów w Wilkowicach przekroczyło 35 razy dopuszczalną normę!
Mieszkaniec domu jednorodzinnego w Wilkowicach podczas kąpieli źle się poczuł, kiedy opuszczał łazienkę prawie zemdlał matce na rękach. Młodego mężczyznę zabrało do szpitala pogotowie ratunkowe. Jak wynika z zeznań matki poszkodowanego, zawsze kiedy którykolwiek z domowników brał kąpiel uchylano okno w przedpokoju, aby tym samym zapewnić dopływ świeżego pomieszczenia i odpowiednią wentylację w łazience, gdzie znajdował się gazowy grzejnik wody przepływowej z otwartą komorą spalania.
Jednak tym razem młody człowiek zapomniał o tej czynności i o mały włos nie przypłaciłby tego życiem. Kiedy strażacy dokonali pomiaru tlenku węgla w łazience okazało się że stężenie CO 35-cio krotnie przewyższało dopuszczalną normę.
- Na tym prostym przykładzie z życia możemy zobaczyć, jak ważną rolę pełni prawidłowa wentylacja. Pamiętajmy tyle spalin wypłynie na zewnątrz, ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia - informuje oficer prasowy PSP w Bielsku-Białej - Patrycja Pokrzywa.
Przeważająca większość wypadków śmiertelnych zdarza się między 1 listopada a 31 marca, a więc w porze chłodnej. Przyczynami są niesprawne instalacje wentylacyjne oraz zamknięte, szczelne okna.
Jednak tym razem młody człowiek zapomniał o tej czynności i o mały włos nie przypłaciłby tego życiem. Kiedy strażacy dokonali pomiaru tlenku węgla w łazience okazało się że stężenie CO 35-cio krotnie przewyższało dopuszczalną normę.
- Na tym prostym przykładzie z życia możemy zobaczyć, jak ważną rolę pełni prawidłowa wentylacja. Pamiętajmy tyle spalin wypłynie na zewnątrz, ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia - informuje oficer prasowy PSP w Bielsku-Białej - Patrycja Pokrzywa.
Przeważająca większość wypadków śmiertelnych zdarza się między 1 listopada a 31 marca, a więc w porze chłodnej. Przyczynami są niesprawne instalacje wentylacyjne oraz zamknięte, szczelne okna.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Strażacy z Bielska-Białej wicemistrzami województwa śląskiego w piłce nożnej
Nowa strażnica i schron dla ludności powstaną w Bielsku-Białej. Miasto przekazuje teren pod inwestycję
Strażacy z Bielska-Białej reprezentują Polskę na prestiżowych zawodach ratowniczych w Hanowerze
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Bielsku-Białej. Wręczono odznaczenia i poświęcono nowe wozy
Gorący tematPożar stołówki przy ul. Młynówka 6 w Bielsku-Białej. Na miejscu 4 zastępy straży pożarnej
Gorący temat[FOTO] Pożar w Wilkowicach. Budynek był w całości objęty ogniem
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









