bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2014
  • wyświetleń: 3038

Wyłudził Mercedesy warte 1,5 mln

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Bielska-Białej zatrzymali 56-letniego mężczyznę, podejrzanego o wyłudzenie pięciu luksusowych Mercedesów wartych 1,5 miliona złotych.

Śledczy pracowali nad sprawą dotyczącą jednej z bielskich firm wyłudzającej leasingi. W oparciu o zgromadzone dowody zatrzymali przedstawiciela spółki, zamieszanego w ten proceder. Jak ustalili policjanci, oszust prowadził swoją przestępczą działalność od ponad roku. Chcąc uśpić czujność kontrahentów, po zawarciu umów leasingowych na zakup samochodów, regulował pierwsze zobowiązania, aby w krótkim czasie całkowicie zaprzestać spłaty rat.

wyłudzenie
Zatrzymanemu może mu grozić nawet do 10 lat za kratami. · fot. KMP Bielsko-Biała


Po zarejestrowaniu pojazdów w policyjnych bazach danych, jeden z Mercedesów został już odzyskany przez policję w Turcji. W dalszym ciągu trwają działania zmierzające do odzyskania pozostałych samochodów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, za co może mu grozić nawet do 10 lat za kratami.

W czwartek bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci i prokuratorzy planują kolejne zatrzymania osób zamieszanych w przestępczą działalność.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.