bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2014
  • 22 listopada 2014
  • wyświetleń: 6330

Błąkał się przez tydzień po górach

Po trwających ponad tydzień poszukiwaniach, zaginiony 24-latek z Rybnika został odnaleziony w Bielsku-Białej w rejonie wapienickiej zapory. Błąkającego się, zagubionego i zziębniętego mężczyznę zauważył policjant, który przebywał tam w czasie wolnym od służby.

24-latek po raz ostatni był widziany 10 listopada w rejonie Doliny Zimnika w miejscowości Ostre na Żywiecczyźnie, gdzie pozostawił rower, plecak i komplet dokumentów. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że mężczyzna często wyruszał na wycieczki rowerowe. Były to wyjazdy jednodniowe, do 100 km od miejsca zamieszkania. Po ostatniej wyprawie rybniczanin nie powrócił do domu i nie skontaktował się z rodziną.

akcja poszukiwawcza
Akcja poszukiwawcza zakończona happy endem. · fot. Policja


Policjanci z Żywca, bielskiego pododdziału prewencji, a także Szkoły Policji w Katowicach poszukiwali zaginionego. Akcja prowadzona były w trudnym, górskim terenie. W działania włączyli się licznie strażacy, ratownicy GOPR-u, nadleśnictwo w Węgierskiej Górce oraz osoby prywatne, które przeczesywały las na quadach. Akcję prowadzono także z udziałem załogi śmigłowca z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W poszukiwaniach brali udział przewodnicy z psami tropiącymi.

Przełom nastąpił kilka dni temu, kiedy to policjant z komisariatu I w Bielsku-Białej, w czasie wolnym od służby, zauważył zaginionego w rejonie zapory w bielskiej Wapienicy. Tożsamość zaginionego potwierdziła rodzina. Odnaleziony mężczyzna został przekazany pod opiekę ojca.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.