bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2014
  • wyświetleń: 4227

Sygnalizatory zostaną na zawsze?

Sygnalizacja świetlna na dwóch ważnych skrzyżowaniach w Komorowicach została zainstalowana na potrzeby objazdu, który funkcjonował podczas przebudowy ulicy Kwiatkowskiego. Być może tymczasowe rozwiązanie zostanie przyjęte na stałe.

Kilka miesięcy temu, w związku z generalnym remontem fragmentu ulicy Kwiatkowskiego, przez Komorowice wytyczono objazd. Aby usprawnić ruch w tej dzielnicy miasta na dwóch skrzyżowaniach (ulice Grazyńskiego i Mazańcowicka oraz Mazańcowicka i Komorowicka) zainstalowano tymczasową sygnalizację świetlną. Dodano również pas do lewoskrętu z ulicy Mazańcowickiej w ulicę Grażyńskiego.

Taki stan rzeczy - mimo odwołania już kilka miesięcy temu objazdu - trwa do dnia dzisiejszego. - Wspólnie z Wydziałem Komunikacji prowadzimy monitoring tych skrzyżowań. Myślę, że do końca miesiąca będzie podjęta decyzja, czy ją legalizować - mówi główny Inżynier MZD - Krzysztof Rogala.

Drogowy paraliż w Komorowicach
Czy sygnalizacje świetlne usprawniają ruch w Komorowicach? · fot. bielsko.info


Równocześnie w Komorowicach Krakowskich prowadzone są prace związane z budową chodnika i kanalizacji deszczowej na fragmencie ulicy Komorowickiej. Roboty powinny zakończyć się na początku grudnia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.