bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2014
  • wyświetleń: 5442

Klinika leczenia niepłodności

W Bielsku-Białej powstała jedna z najnowocześniejszych w Polsce i pierwsza na Podbeskidziu klinika zajmująca się kompleksowym leczeniem niepłodności. Ośrodek będzie umożliwiał pacjentom skorzystanie z zabiegów in vitro finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

W Bielsku-Białej otwarto właśnie Gyncentrum - pierwszą w regionie klinikę zajmującą się leczeniem niepłodności. W ośrodku przy ul. Sobieskiego będzie można m.in. poddać się diagnostyce przyczyn problemów z zajściem w ciążę, badaniom nasienia oraz badaniom poziomu hormonów.

W placówce będzie można także dokonać krioprezerwacji płodności męskiej, czyli zamrozić nasienie oraz skorzystać z dostępu do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych. To pierwszy na Podbeskidziu ośrodek dający tak szeroką opiekę medyczną nad osobami bezskutecznie starającymi się o dziecko.

klinika leczenia niepłodności
fot. Gyncentrum


- W mieście od lat brakowało ośrodka zajmującego się leczeniem niepłodności. Teraz mieszkańcy Podbeskidzia będą mogli uzyskać w Gyncentrum pełną pomoc w tym zakresie, od rozpoznania przyczyn problemów z poczęciem dziecka, poprzez leczenie niepłodności męskiej i żeńskiej, aż po wykonanie zabiegu in vitro. Ośrodek dysponuje także własnym laboratorium analitycznym oraz pracownią andrologiczną, w której badane będzie nasienie - mówi dr n. med. Dariusz Mercik, kierownik Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach.

Dzięki nowemu ośrodkowi mieszkańcy Podbeskidzia uzyskują także łatwiejszy dostęp do bezpłatnego in vitro. Bielski ośrodek jest bowiem oddziałem katowickiej kliniki Gyncentrum, która drugi rok z rzędu realizuje rządowy program refundacji zabiegów in vitro. Dzięki niemu pary mogą ubiegać się o finansowanie aż 3 cykli zapłodnienia. Procedury wykonywane będą jednak w Katowicach - zapowiadają przedstawiciele kliniki.

- W Bielsku przeprowadzana będzie wstępna wizyta konsultacyjna pary przed przystąpieniem do rządowego programu. Tutaj przyszli rodzice będą poddawani badaniom i kompleksowej diagnostyce, oceniającej płodność. Pozostałe procedury będą natomiast wykonywane w katowickim Gyncentrum, które ma umowę z Ministerstwem Zdrowia - wyjaśnia dr Mercik. - Wielu parom znacznie ułatwi to kwalifikację i wstępną diagnostykę - dodaje.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.