bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4002

Powstaje nowy żłobek w mieście

Trwają prace przy budowie nowego żłobka w Bielsku-Białej. Inwestycja ta jest konieczna, gdyż w mieście brakuje miejsc w tego typu placówkach.

Budowa żłobka · fot. UM Bielsko-Biała


Gminie udało się pozyskać na ten cel dotację w wysokości ponad miliona złotych z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech "Maluch", prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Środki te mogą zostać wykorzystane nie tylko na budowę obiektu, ale również na jego wyposażenie. Nowy żłobek będzie dysponował 93 miejscami dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do trzech lat.

Budynek będzie się składał z czterech połączonych ze sobą segmentów o łącznej powierzchni 1207 m². W każdym z nich oprócz sal dla dzieci znajdą się także pomieszczenia socjalne i techniczne. Cały budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kosz realizacji tej inwestycji przekroczy 7 mln zł. Zakończenie prac zaplanowane jest na marzec przyszłego roku.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.