bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 listopada 2014
  • 16 listopada 2014
  • wyświetleń: 2737

Zmarł twórca bielskiej onkologii

W wieku 83 lat zmarł twórca onkologii na Podbeskidziu - dr n. med. Henryk Pysz. To dzięki jego staraniom w naszym mieście powstał Szpital Onkologiczny im. Jana Pawłą II.

pysz


Henryk Pysz był twórcą onkologii na Podbeskidziu. Z jego inicjatywy otwarta została Poradnia Onkologiczna, a następnie Oddział Chirurgii Onkologicznej w dawnym Szpitalu nr 2 w Bielsku-Białej, którego został ordynatorem. W ciągu następnych lat doprowadził do powstania Zakładu Radioterapii. Efektem tych działań było powstanie w dniu 1 października 1998 roku Szpitala Onkologicznego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Przez cały okres swojej pracy dał się poznać jako doskonały chirurg i nauczyciel, o dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej, rozmiłowany w swoim zawodzie, bezgranicznie oddany chorym, nie szczędząc dla nich sił i czasu. Był lekarzem o nieposzlakowanej opinii.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.