bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 listopada 2014
  • wyświetleń: 4347

Sprawą ustawki zajmie się sąd

Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała północ skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 15 mężczyznom, którzy 11 maja w miejscowości powiatu bielskiego, brali udział w tzw. "ustawce" pseudokibiców.

7 października 2014 roku Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała - Północ w Bielsku-Białej skierowała do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko 15 mężczyznom w wieku od 18 do 26 lat, którzy w dniu 11 maja 2014 roku w miejscowości powiatu bielskiego wspólnie z innymi nieustalonymi osobami, brali czynny udział w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na inne osoby, co polegało na uderzaniu pięściami, kopaniu po ciele oraz szarpaniu za szaliki klubowe.

Podczas zdarzenia jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia głowy. Jeszcze inny z oskarżonych, uderzając pięściami w twarz i kopiąc jednego z pokrzywdzonych, spowodował u niego stłuczenie głowy, siniaki twarzy i szyi, zaś uderzając rękami po ciele innego pokrzywdzonego spowodował stłuczenia okolicy grzbietu i stłuczenia twarzoczaszki z otarciami naskórka.

8 oskarżonych przyznało się do popełnienia zarzucanych czynów i złożyło wnioski o dobrowolne poddanie karze bez przeprowadzenia rozprawy. Jedynie trzech oskarżonych było karanych sądownie.

12 oskarżonym za czyn z art. 254 § 1 kk i 3 oskarżonym za czyny z art. 254 § 1 kk i art. 157 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

ab / bielsko.info, źródło: Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.