bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 listopada 2014
  • 14 listopada 2014
  • wyświetleń: 9694

Druga tura bez Jacka Krywulta?

O północy zakończyła się ostatnia ankieta wyborcza na naszym portalu. Wyniki są dość zaskakujące - według nich w drugiej turze wyborów spotkaliby się Janusz Okrzesik i Przemysław Drabek.

To druga ankieta, w której postawiliśmy przed bielszczanami pytanie kto powinien zostać prezydentem Bielska-Białej. Głosowanie trwało przez trzy dni. Zdecydowaną większość głosów zdobył kandydat Niezależnych.BB - Janusz Okrzesik - 44%, drugie miejsce zajął Przemysław Drabek z PiS-u - 25%. Niespodziewanie na trzecim miejscu uplasował się zwycięzca poprzedniej ankiety na naszym portalu - Jacek Krywult. Obecny prezydent zdobył 18-procentowe poparcie internautów.

Poprzednią ankietę uruchomiliśmy w październiku. Wygrał ją Jacek Krywult, jednak nie osiągnął bezwzględnej większości głosów, co w rzeczywistości doprowadziłoby do drugiej tury. Według wyników ankiety zmierzyłby się w niej z Januszem Okrzesikiem. Różnica między oboma kandydatami wynosiła zaledwie 2%.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Jeśli pierwszy termin nie przyniesie rozstrzygnięcia, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury. Ta odbędzie się 30 listopada.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.