bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2014
  • wyświetleń: 2054

Kolejna wpadka włamywaczy

Niedawno opuścili mury policyjnego aresztu, aby w krótkim czasie tam powrócić. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch włamywaczy, podejrzanych o kradzieże paliwa oraz pieniędzy z automatów do gier, "mlekomatów" i odkurzaczy na stacjach paliw.

Po raz pierwszy 27-latek i jego 30-letni wspólnik zostali zatrzymani na początku ubiegłego tygodnia. Policjanci udowodnili im kilkanaście włamań do salonów gier i tzw. "mlekomatów", z których kradli gotówkę. Ich przestępczy proceder trwał przez blisko 3 miesiące. Jak ustalono, działali na terenie powiatu bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego i pszczyńskiego.

Wkrótce jednak po opuszczeniu policyjnego aresztu, dopuścili się kilku kolejnych. Przed dwoma dniami ponownie zostali zatrzymani przez kryminalnych. W ciągu zaledwie kilku dni zdążyli się włamać do automatów do gier i odkurzaczy na stacjach paliw. Ich łupem padła gotówka w wysokości blisko 2 tys. zł.

Udowodniono im też kradzieże paliwa. Rabusie tankowali paliwo do Forda, którym jeździli na włamania. Nie płacili rachunków i odjeżdżali. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. O ich losie rozstrzygnie teraz prokurator. Sprawa jest rozwojowa. Planowane są kolejne zatrzymania członków tej grupy.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.