bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 listopada 2014
  • wyświetleń: 3197

Małżeństwo na podwójnym gazie

Policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował Fiatem "na podwójnym gazie". Poproszona przez sprawcę o zabezpieczenie jego pojazdu małżonka, przyjechała na miejsce innym samochodem. Jak się okazało, podobnie jak mąż, była pod wpływem alkoholu...

Około 21.30 w Bielsku-Białej na ul. Warszawskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierowcę Fiata Stilo, który jechał do pracy na nocną zmianę. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego dało wynik na granicy stanu nietrzeźwości, a mianowicie 0,49 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Mężczyzna oznajmił stróżom prawa, że pojazd, którym kierował, zabezpieczy jego żona. Zadzwonił do małżonki i poprosił, aby przyjechała po jego wóz. Po godzinie kobieta dotarła w umówione miejsce. Kiedy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 48-latki okazało się, że podobnie jak jej mąż, jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu.

Za swoje czyny małżonkowie odpowiedzą wkrótce przed sądem. Grozi im zatrzymanie prawa jazdy nawet do 3 lat oraz kara grzywny do 5 tys. zł.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.