bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 listopada 2014
  • wyświetleń: 1486

Cmentarze po Święcie Zmarłych

Kilka dni po Wszystkich Świętych postanowiliśmy sprawdzić sytuację na bielskich cmentarzach, których groby, podobnie jak w ubiegłych latach, zapełniła znaczna ilość różnorodnych kwiatów, wieńców oraz zniczy.

Święto Zmarłych będące przede wszystkim czasem zadumy i refleksji nad ludzkim życiem, stanowi również sposobność do odwiedzenia, posprzątania oraz przyozdobienia grobów osób, które już odeszły. Jednak czy w tym szczególnym okresie bielskim parafiom oraz zarządcom cmentarzy udało się zapobiec poświątecznemu „bałaganowi”?

- Każdego roku zwracamy się z prośbą do mieszkańców miasta, parafian o zachowanie umiaru w przyozdabianiu nagrobków oraz dbałość o ogólny porządek. Choć zdarza się, że niektórzy z odwiedzających groby nie przestrzegają pewnych zasad, m.in. konieczności wyrzucania wypalonych zniczy lub zwiędłych kwiatów, to w większości przypadków bielszczanie starają się stosować do naszych próśb. W związku z tym nie mieliśmy problemów z jego uporządkowaniem i powrotem do codziennych obowiązków - wyjaśnił zarządca cmentarza w Białej.

Bielskie cmentarze po Święcie Zmarłych · fot. KO


Podobnego zdania zdają się być również sami mieszkańcy miasta. - Przychodząc na grób zmarłego męża obserwowałam różne zachowania ludzi, chociaż w porównaniu z zeszłym rokiem, w tym było znacznie lepiej. Osoby odwiedzające groby nie zostawiały na płytach czy wokół nagrobków tylu potłuczonych i zużytych lampek, a koło kontenerów nie zalegały sterty śmieci - mówiła Pani Marta - bielszczanka.

Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości to się nie zmieni.

KO / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.