bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2014
  • wyświetleń: 2585

Poseł odpowie za swoje słowa

Jacek Krywult pozwał w trybie wyborczym posła Marka Balta, który na poniedziałkowej konferencji prasowej SLD porównał prezydenta Bielska-Białej do Aleksandra Łukaszenki. Sąd wydał już orzeczenie w tej sprawie - informuje Radio Bielsko.

Jak informuje Radio Bielsko poszło także o wypowiedź posła, w których Marek Balt stwierdził, że szef sztabu wyborczego Jacka Krywulta z poprzednich wyborów jest właścicielem części stoku Dębowca, na którym powstał ośrodek rekreacyjno-narciarski.

marek balt
Marek Balt odpowie za swoje słowa · fot. bielsko.info


Jacek Krywult postanowił pozwać posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej w trybie wyborczym. Do rozprawy doszło w środę. W sądzie osobiście pojawił się Jacek Krywult. Zabrakło posła Marka Balta, którego reprezentował radca prawny Piotr Bożałkiński.

Po przesłuchaniu Jacka Krywulta oraz świadków - m.in. Przemysława Koperskiego - sąd wydał orzeczenie: "informacje podane przez parlamentarzystę są nieprawdziwe". Jak podaje Radio Bielsko sąd nakazał sprostowanie tych informacji w formie ogłoszenia m.in. w Radiu Bielsko i na portalu radiobielsko.pl. Marek Balt ma również wpłacić 5 tys. zł na konto bielskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Pełnomocnik Marka Balta zapowiedział złożenie zażalenia.

ab / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.