bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2014
  • wyświetleń: 11655

Awaryjne lądowanie szybowca - foto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W środę po godzinie 12.00 w Wilkowicach na terenie mocno zurbanizowanym awaryjnie lądował szybowiec. Na szczęście wymuszone przyziemienie zakończyło się sukcesem.

O dużym szczęściu musi mówić 48-letni pilot, który musiał awaryjnie lądować na niewielkiej łące między ulicami Malinową i Potoczek w Wilkowicach.

- Pilotowi nic poważnego się nie stało, aczkolwiek pojechał na badania do szpitala - mówi oficer prasowy bielskiej policji - nadkomisarz Elwira Jurasz.

Awaryjne lądowanie szybowca - 05.11.2014 · fot. bielsko.info


Szybowiec wystartował z lotniska na Żarze i wykonywał loty wysokościowe. - Taki wiatr to dla nas nic nadzwyczajnego. Czekamy cały rok na takie wichury, to tzw. loty na fali górskiej - mówi pilot inst. Andrzej Miciński z Góskiej Szkoły Szybowcowej na Żarze.

Na razie nie wiadomo z jakich przyczyn szybowiec wylądował w niekonwencjonalnym miejscu. Maszyna jest lekko uszkodzona. Na miejscu awaryjnego lądowania szybowca ma pojawić się członek Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych.

Miejsce awaryjnego lądowania szybowca Jantar:

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj