bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2014
  • wyświetleń: 2612

Korowód z relikwiami świętych

25 października ulicami Bielska-Białej przeszedł Korowód Świętych. Młodzi ludzie z różnych zakątków diecezji bielsko-żywieckiej uczestniczyli w wieczornej procesji z pochodniami i świecami, niosąc przywiezione ze sobą relikwiarze.

Wielu uczestników procesji przebrało się za postaci wyniesione przez Kościół na ołtarze. Hasło tegorocznego Korowodu zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - "Święci - ikony Bożego świata" - miało przypominać, że święci to czytelne znaki świata, za którym tęsknimy.

Korowód z relikwiami świętych - 25.10.2014 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Przed wyruszeniem Korowodu w kościele wystawiono 44 relikwiarze z doczesnymi szczątki świętych i błogosławionych. W modlitwie udział wzięły delegacje około 20 parafii z diecezji bielsko-żywieckiej, zgromadzeń zakonnych, III Zakonu Karmelitańskiego, czy parafialnych filii KSM.

Przywieziono m.in. relikwie bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk, bł. Sancji Szymkowiak i bł. ojca Honorata Koźmińskiego, św. Dominika Savio, św. Franciszka z Asyżu, bł, ks. Jerzego Popiełuszki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus św. Marii Gorettii, bł. Karoliny Kózkówny, św. Tarsycjusza, św. Brata Alberta, św. Jakuba Apostoła, bł. Marii Luizy Merkert i bł. Zelii i Ludwika Martin - rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Jana Pawła II, św. o. Pio, i wielu innych.

Po przejściu do katedry w bielskiej katedrze odprawiona została uroczysta Eucharystia. Liturgii przewodniczył proboszcz katedralnej parafii ks. prałat Zbigniew Powada.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.