Wiadomości

  • 22 października 2014
  • wyświetleń: 3136

Wypożyczalnia aut na prąd?

Czy w Bielsku-Białej powstanie wypożyczalnia samochodów elektrycznych? Taką oto przyszłościową wizję miasta przedstawił na ostatniej sesji rady miejskiej prezydent Bielska-Białej - Jacek Krywult.

A wszystko zaczęło się od interpelacji radnej Grażyny Staniszewskiej. Była europarlamentarzystka przedstawiła po raz kolejny problem braku ścieżek rowerowych w naszym mieście.

- Miasto uruchomiło system wypożyczalni rowerów. Co z tego, jak w pobliżu większości z nich nie przebiega żadna droga rowerowa. W efekcie większość jednośladów stoi na stacjach. Nasze miasto pilnie potrzebuje funkcjonalnego systemu dróg, pasów i kontr pasów dla ruchu rowerowego - mówiła radna Staniszewska.

samochody elektryczne
Czy w Bielsku-Białej powstanie wypożyczalnia samochodów elektrycznych? · fot. samochodyelektryczne.org


W swojej interpelacji Grażyna Staniszewska powoływała się na przykład Krakowa. Według przedstawionych przez radną danych wynika, że w stolicy Małopolski wydaje się na budowę ścieżek rowerowych 10-krotne większe pieniądze niż w naszym mieście. - Więcej rowerów to szansa na ograniczenie ruchu samochodów w centrum - dodała radna.

Prezydent Jacek Krywult zaznaczył, że przy każdej nowej drodze w naszym mieście powstają ścieżki rowerowe. - W ostatniej kadencji zrobiliśmy 30 kilometrów ścieżek rowerowych. Jeśli będę miał okazję to dalej będziemy robić ścieżki rowerowe - tłumaczył gospodarz miasta, który podzielił się również innowacyjnym pomysłem.

- Być może w przyszłości trzeba pójść o krok dalej i obok wypożyczalni rowerów zorganizować wypożyczanie samochodów elektrycznych. To zmniejszyłoby ilość samochodów w centrum miasta. Myślę, że warto podejmować takie tematy. Nie jest to proste i tanie, ale być może warto podjąć takie działanie - zakończył Jacek Krywult.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.