Wiadomości

  • 18 października 2014
  • wyświetleń: 6096

Bielszczanin mistrzem Polski!

25-letni kierowca rajdowy z Bielska-Białej zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej RSMP! Tym samym popularny "Siemanko" został najmłodszym mistrzem naszego kraju!

Zwycięstwo bielszczanina w klasyfikacji generalnej przypadło, gdy z rywalizacji w Rajdzie Dolnośląskim wypadł Grzegorz Grzyb - jedyny kierowca, który mógł odebrać Wojciechowi Chuchale mistrzowski tytuł.

Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski jadący Fordem Fiestą R5 trzykrotnie stawali w sezonie 2014 na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu. Na swoim koncie zapisali zwycięstwa w Rajdzie Świdnickim, Karkonoskim i Nadwiślańskim.

- Jestem ogromnie szczęśliwy! - mówi Wojciech Chuchała. - Nie sądziłem, że walka o tytuł Mistrza Polski rozstrzygnie się już po pierwszym dniu, a tym bardziej już po pierwszym oesie. Muszę przyznać, że jeszcze do mnie nie dociera to, że moje marzenie właśnie się spełniło. Ten sezon zakończyliśmy ogromnym sukcesem, ale nie ukrywam, że chwilami było bardzo trudno. Wiele wyrzeczeń, wiele trudności i szykan na drodze - dosłownie i w przenośni - dodaje świeżo upieczony mistrz na łamach portalu autoklub.pl.

Przypominamy wywiad z Wojtkiem, który zrealizowaliśmy w ubiegłym roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.