bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2014
  • wyświetleń: 4227

Oddaj krew, idź na mecz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Za nami:

Już w niedzielę kolejna edycja akcji "Oddaj krew, idź na mecz". Akcja krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę 19 października w Galerii Sfera w godzinach 11.00-17.00.

oddaj krew


Autokary będą znajdowały się na terenie parkingu przy galerii Sfera I. Każdy, kto odda krew otrzyma piłkę z autografami piłkarzy, bilet na mecz z Piastem Gliwice lub wejściówkę do fitness klubu Atmosfera. Autografy będzie można zdobyć również samodzielnie, ponieważ przez całą czas trwania akcji obecni będą zawodnicy Podbeskidzia. Dodatkowo imprezie towarzyszyć będą liczne konkursy oraz pokazy pierwszej pomocy.

To już piąta edycja akcji, w której kibice Podbeskidzia zawsze chętnie biorą udział - w poprzednim roku krew oddało blisko sto osób, dzięki którym udało się zebrać 42 litry krwi. Z roku na rok chętnych przybywa dlatego spodziewamy się kolejnego rekordu.

Kto może oddać krew? Osoby od 18 do 65 roku życia:
  • które ważą co najmniej 50 kilogramów;
  • u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
  • które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
  • które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.


Trzeba być wyspanym i wypoczętym, zdrowym, to znaczy nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków, przy czym zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych.

Należy jednak poinformować lekarza kwalifikującego o wszystkich przyjmowanych suplementach diety oraz lekach. Przed przyjściem do punktu krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

ab / bielsko.info
źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj