bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2014
  • wyświetleń: 4336

Wirtualne projektowanie świata

Od nowego roku akademickiego studenci Architektury Wnętrz i Grafiki Komputerowej w BWS im. J. Tyszkiewicza będą uczyć się projektowania przy użyciu wirtualnej rzeczywistości.

- Nie planujemy rozmawiać o wirtualnej rzeczywistości w ujęciu akademickim. Będziemy praktycznie uczyć jak ją wykorzystać w projektowaniu. Posiadamy zarówno sprzęt jak i oprogramowanie. Każdy student będzie mógł przenieść się w wirtualny świat dla własnych potrzeb - wyjaśnia Dariusz Łęczycki - artysta multimedialny oraz wykładowca BWS.

Na zajęciach studenci nauczą się tworzenia wizualizacji, modelowania i animacji 3D. Wykorzystują rzeczywistość rozszerzoną AR (Augmented Reality) na potrzeby prezentacji projektów graficznych.

okulary
Student w okularach Okulus · fot. BWS im. J. Tyszkiewicza


- W ofercie rynkowej nie ma jeszcze tego produktu, a my już przygotowujemy studentów do jego praktycznego wykorzystania w zakresie oprogramowania i do prezentacji własnych pomysłów oraz wizji - dodaje Dariusz Łęczycki. Z chwilą opuszczenia murów uczelni, absolwenci będą dysponowali narzędziem pożądanym przez pracodawców.

Na przestrzeni kilku lat Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza pozyskała kilkumilionowe środki z Unii Europejskiej. Dzięki nim studenci mają szansę na zdobycie praktycznej wiedzy w ramach szkoleń, warsztatów, wyjazdów, a także płatnych staży oraz pracy na wysokiej jakości sprzęcie komputerowym.

ab / bielsko.info
źródło: BWS im. J. Tyszkiewicza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.