bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2014
  • wyświetleń: 1480

Miasto nagrodzone w ekokonkursie

Bielsko-Biała triumfatorem ogólnopolskiego konkursu na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji - "Gmina z misją". Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjno-informacyjnej "Misja-emisja"

statuetka
fot. UM Bielsko-Biała


Ideą konkursu "Gmina z misją" była promocja inicjatyw mających na celu likwidację niskiej emisji. Za każdą z nich jednostki samorządu terytorialnego (miasta i gminy) w czasie trwania konkursu otrzymywały punkty, które zadecydowały o kolejności pozycjonowania na listach rankingowych.

Bielsko-Biała oceniane było w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców i otrzymało 62 pkt. za 27 zgłoszonych do konkursu przedsięwzięć. Wśród nich były m.in. takie działania jak termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, zorganizowanie wsparcia finansowego dla mieszkańców zamieniających ogrzewanie węglowe na ekologiczne, modernizacja sieci ciepłowniczej, działania edukacyjne na temat wykorzystania proekologicznych nośników energii czy wymiana taboru komunikacji miejskiej na bardziej ekologiczny.

Na kolejnych miejscach uplasowały się Sosnowiec (46 pkt.) oraz Bydgoszcz (31,5 pkt.). Nasze miasto uzyskało najwięcej punktów wśród 49 gmin zgłoszonych we wszystkich kategoriach.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.