bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2014
  • wyświetleń: 2177

Udawali, że w szpitalu jest bomba

Pracownik szpitala w Bystrej otrzymał informację, że na jednym z oddziałów podłożony jest ładunek wybuchowy. W ciągu kilku minut na miejscu pojawili się policjanci i służby ratunkowe. Ewakuowano personel i pacjentów. Na szczęście to tylko ćwiczenia.

W środę nad ranem w Szpitalu w Bystrej przy ul. Fałata odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. Tuż po godzinie 9.00 pracownik szpitala otrzymał telefoniczną informację o podłożeniu ładunku wybuchowego na jednym z oddziałów. Dyrekcja szpitala zarządziła ewakuację personelu i pacjentów.

Po kilku minutach na miejscu byli już policjanci wraz z pirotechnikiem oraz straż pożarna. O zdarzeniu powiadomiono pogotowie gazowe i energetyczne. Po zarządzonej ewakuacji policyjny pirotechnik wraz z psem szkolonym do wykrywania ładunków wybuchowych przeszukał sale chorych i pomieszczenia socjalne w poszukiwaniu niebezpiecznego ładunku.

Ewakuacja szpitala w Bystrej - 15.10.2014 · fot. KMP Bielsko-Biała


Po sprawdzeniu oddziału personel i pacjenci mogli spokojnie wrócić do budynku. Ćwiczenia te były jednym z elementów doskonalenia systemu reagowania i koordynowania działania służb ratowniczych w sytuacjach zagrożenia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.