bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2014
  • wyświetleń: 1989

Akcja: Trzymaj się prawego pasa

Za nami:

W środę od 6.00 do 12.00 policjanci śląskiej drogówki przeprowadzą na drogach naszego województwa działania pod kryptonimem "Trzymaj się prawego pasa". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie działań policjanci przede wszystkim egzekwować będą przestrzeganie na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku obowiązku zajmowania prawego pasa.

Będą jednak także sprawdzać obowiązek korzystania z pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa, kontrolować stan trzeźwości i reagować na tzw. wykroczenia problemowe, np. nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, zajechanie drogi, czy też zatrzymanie lub postój w miejscach niedozwolonych.

Policjanci egzekwować będą także zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.