bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2014
  • wyświetleń: 2186

19-latek znęcał się nad swoją matką

Prokuratura Rejonowa w Bielsku-Białej skierowała do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, czego następstwem było targnięcie się przez nią na własne życie.

Ustalono, że oskarżony mieszkał ze swoją matką. We wskazanym okresie (od stycznia 2013 roku do 7 lipca 2014 roku) wszczynał on awantury, zwykle pod wpływem alkoholu, zakłócał matce wypoczynek nocny, wyzywał ją słowami obelżywymi, poniżał, groził pozbawieniem życia i zdrowia, a także bił ją rękami i nogami po głowie, ramionach i brzuchu.

W nocy z 6 na 7 lipca 2014 roku pobił ją rękoma po rękach i głowie, kopnął w plecy, powodując naruszenie czynności narządów jej ciała na okres poniżej 7 dni. Kilkukrotnie groził jej również natychmiastowym użyciem przemocy posługując się nożem kuchennym i kradł pieniądze, w sumie 105 złotych.

Następstwem takiego znęcania było targnięcie się w dniu 7 lipca 2014 roku pokrzywdzonej na własne życie poprzez zażycie około 150 tabletek leków. Została ona przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej skutecznej pomocy medycznej.

Biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili u oskarżonego cechy nieprawidłowej osobowości oraz szkodliwe używanie alkoholu, mające wpływ na jego poczytalność odnośnie zarzucanych mu czynów.
Oskarżony jedynie częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że kłócił się z matką, wyzywał ją, budził po kilka razy w nocy, bo chciał pieniądze na piwo, ale jej nie bił, jedynie raz uderzył ją w twarz. Zaprzeczył kradzieżom pieniędzy przy użyciu noża.

Oskarżony nie był karany sądownie.Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

ab / bielsko.info
źródło: Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.