bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2014
  • wyświetleń: 2546

Piją i wsiadają za "kółko"...

Aż 12 nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci w czasie poniedziałkowej akcji "Trzeźwość" prowadzonej na bielskich drogach. Zatrzymani stracili już swoje prawo jazdy.

Akcje badania trzeźwości prowadzone są regularnie. Zdarza się jednak, że w poniedziałki liczba nietrzeźwych za kierownicą wzrasta, na co jednoznacznie wskazują wyniki wczorajszej akcji. Od rana na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego pracowały policyjne patrole. Policjanci z drogówki kontrolowali kierowców w różnych miejscach miasta i powiatu bielskiego.

Podczas działań skontrolowali blisko 1500 kierujących. Aż 12 spośród nich zdecydowało się na jazdę „na podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista kierujący audi, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi z drogówki zatrzymali go w Mazańcowicach. Z kolei w Ligocie na ul. Miliardowickiej, policjanci zatrzymali 47-latka kierującego volkswagenem, który nie dość, że był nietrzeźwy - miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, to dodatkowo prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymanym grozi do 2 lat więzienia. W najbliższym czasie należy się spodziewać ponownych, wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.