bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2014
  • 8 października 2014
  • wyświetleń: 5700

Stadion ze sporym opóźnieniem

Prezydent Jacek Krywult zakłada, że budowa stadionu zakończy się w połowie przyszłego roku. Jest to jednak bardzo optymistyczna zapowiedź, bowiem inwestycja ma spore opóźnienie.

Choć od środka mogłoby się wydawać, że prace idą zgodnie z planem - zamontowano większość krzesełek, nad trybuną zachodnią ukończono konstrukcję dachu, a lada dzień zostanie "odpalone" docelowe oświetlenie - jest już pewne, że w terminie nie da się ukończyć budowy.

Ratusz tłumaczy, że wszystko przez... przestarzały projekt, który w obecnych realiach wymagał wielu zmian. Przypominamy, że plany budowanego w bielsku stadionu pochodzą z 2007 roku. Na wiele zmian w projekcie wpłynęły protesty mieszkańców z pobliskiego osiedla Grunwaldzkiego.

stadion miejski
Stadion miejski w Bielsku-Białej - 03.10.2014 · fot. bielsko.info


- Tak na dobrą sprawę każdy dzień na budowie przynosi jakieś nowe okoliczności. Wiedzieliśmy o opóźnieniu już kilka miesięcy temu, ale nie wiedzieliśmy, że będzie ono tak duże - mówi prezydent Bielska-Białej.

Jacek Krywult twierdzi, że stadion powinien być gotowy w czwerwu 2015 roku. Niemniej od razu zaznacza, że to optymistyczna data, bowiem trzeba jeszcze przenieść murawę na docelowe miejsce, czyli kilka metrów w stronę ulicy Żywieckiej. - Płytę można przesunąć tylko w terminie między rozgrywkami, czyli latem - dodaje gospodarz Bielska-Białej.

Wszystko wskazuje na to, że stadion będzie gotowy dopiero na inaugurację sezonu 2015/16. Być może jeszcze przed końcem 2014 roku zostanie oddany do użytku fragment trybuny wschodniej. Na oddanie całej trybuny nie pozwalają względy bezpieczeństwa.

Tymczasem zachęcamy naszych czytelników do zapoznania się ze stadionowym kalendarium. Poniżej publikujemy kilkadziesiąt artykułów, fotorelacji oraz materiałów filmowych związanych z inwestycją.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.