bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2014
  • wyświetleń: 3963

Inauguracja roku akademickiego

3 października, Mszą Świętą , którą sprawował biskup Roman Pindel,
w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, Akademia Techniczno - Humanistyczna zainaugurowała rok akademicki 2014/2015.

Uroczystość kontynuowano w nowoczesnej auli, mieszczącej się w budynku L na terenie uczelnianego kampusu, gdzie tradycyjnie odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku,
a społeczność akademicka oraz zgromadzeni goście mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego "Inżynieria materiałowa XXI w. - od cząsteczki do materiału funkcjonalnego" wygłoszonego przez prof. dr. hab. inż. Adama Pronia, laureata Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Inauguracja roku akademickiego · fot. Lucjusz Cykarski / ATH Bielsko-Biała


Podczas inauguracji, rektor oraz prorektorzy otrzymali odznaczenia honorowe - Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Odznaki w imieniu Marszałka województwa śląskiego Mirosława Sekuły wręczyli Andrzej Gościniak Przewodniczący Sejmiku Śląskiego oraz radny województwa prof. Karol Węglarzy.

Akademia wkracza w kolejny rok pracy ze wzbogaconą ofertą edukacyjną. Przed studentami pojawiają się nowe możliwościach studiowania na kierunku poszukiwanym przez pracodawców - inżynierii materiałowej na Wydziale Nauk o Materiałach i Środowisku oraz na kierunku zarządzanie na specjalności zarządzanie międzynarodowe na Wydziale Zarządzania i Transportu. Magisterskie studia International management prowadzone będą w całości w języku angielskim. - Są to pierwsze tego typu studia na Podbeskidziu - podkreśla rektor ATH prof. Ryszard Barcik

- Oferta dydaktyczna Akademii Techniczno-Humanistycznej z roku na rok ulega modyfikacji. Jest to wynikiem informacji płynących z rynku co do zapotrzebowania na konkretne kierunki i specjalności studiów. Propozycja kształcenia, którą kierujemy do absolwentów szkół średnich jest propozycją przygotowaną wspólnie z przedsiębiorcami i przedstawicielami różnych organizacji - wyjaśnia rektor.

Nowych studentów, których akademia przyjęła w tym roku około dwóch i pół tysiąca oraz tych obecnych, u progu nowego roku akademickiego, na pewno ucieszy możliwość bezpłatnego studiowania na dwóch kierunkach równolegle.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.