bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2014
  • wyświetleń: 2048

Nietrzeźwy szofer wnioskuje o karę

30-letni kierowca, który 31 lipca prowadził samochód osobowy znajdując się w stanie nietrzeźwości, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzania rozprawy.

Jak ustalono w dniu zdarzenia około godziny 4:40 kierowca rozwożący towar firmy spożywczej z Sosnowca zauważył na drodze samochód jadący od krawężnika do krawężnika. Gdy samochód ten zatrzymał się, kierowca zajechał mu drogę, a następnie wysiadł i podszedł do niego. W momencie gdy okazało się, że kierowca samochodu osobowego jest pijany, kierowca samochodu transportowego zabrał mu kluczyki i zadzwonił po policję.

Oskarżony, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, w chwili zdarzenia miał 1,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie karze bez przeprowadzenia rozprawy.
Oskarżony nie był karany sądownie.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

ab / bielsko.info, źródło: Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.