bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2014
  • 9 listopada 2014
  • wyświetleń: 8388

Gdy wygra Jacek Krywult, to...

Ubiegający się o reelekcję prezydent unika rozmowy o swoim programie wyborczym. Wiemy tylko o kilku kluczowych inwestycjach, które Jacek Krywult zamierza zrealizować w następnej kadencji. Są wśród nich inwestycje drogowe warte kilkaset milionów złotych.

Drogowa rewolucja w Wapienicy

Jedną z dwóch wymienianych przez prezydenta Jacka Krywulta inwestycji drogowych jest przebudowa układu drogowego ulic Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej (m.in. budowa wiaduktu nad torami kolejowymi przy kościele w Wapienicy). Koszt przebudowy wynosi około 250 mln złotych.

- To jest układ, który ma usprawnić dojazd z drogi ekspresowej w stronę Wapienicy. Aby pozyskać środki zewnętrzne musieliśmy zmienić kategorię tej drogi na wojewódzką. Aby do tego doszło, kilka ministerstw - w tym MON - musiało wydać zgodę - mówi Jacek Krywult.

Drugą kluczową inwestycją drogową, którą obecny prezydent chce zrealizować w najbliższych latach, jest przebudowa układu drogowego ulic Żywieckiej i Krakowskiej.

Szpital onkologiczny na miarę XXI wieku

Przejęty przez miasto od starostwa powiatowego szpital onkologiczny jest oczkiem w głowie Jacka Krywulta. - Chcemy z tego szpitala zrobić w przeciągu trzech, może czterech lat coś nie gorszego niż w Gliwicach [Centrum Onkologii w Gliwicach - przyp. red] - mówi prezydent Bielska-Białej.

Według gospodarza stolicy Podbeskidzia, aby unowocześnić placówkę należy poczynić nowe inwestycje budowlane. - Trzeba również rozbudować szpital o część nuklearną, czyli PET-CT. To musi być w każdym porządnym szpitalu onkologicznym - dodaje Jacek Krywult.

Inwestycje sposobem na smród

Najważniejszym problemem społecznym wg bielszczan jest smród z bielskiego wysypiska. Dostrzega to także Jacek Krywult, który jest pewny, że inwestycje, które zostały i zostaną zrealizowane w najbliższym czasie, skończą z problemem odoru.

- Nikt nie spodziewał się takiej skali odpadów mokrych, to przerosło wszelkie planowane parametry. Podjęliśmy już bardzo zdecydowane działania - m.in. budowę podczyszczalni odcieków, rozbudowę kompostowni o cztery bioreaktory oraz hermetyzację składu pryzm. Zespół tych wszystkich spraw musi spowodować, że uda nam się ten problem rozwiązać - zaznacza prezydent miasta.

Dokończenie istniejących inwestycji

Dokończenie budowy stadionu miejskiego, kontynuacja przebudowy bulwarów straceńskich, zagospodarowanie części nadbrzeży rzeki Białej - to kolejne inwestycje, które prezydent Krywult planuje dokończyć w następnej kadencji.

- Gdyby to wszystko udało się zrobić, to miasto znów będzie inaczej wyglądać. Jest jeszcze wiele projektów miękkich, ale mówię tylko o tych najpoważniejszych - tłumaczy gospodarz miasta.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.