Wiadomości

  • 29 września 2014
  • wyświetleń: 3100

Uniwersytet nie spełnia obietnic?

Już za kilka dni oficjalnie rozpocznie się rok akademicki. Niestety "Gaudeamus" nie zabrzmi w Bielskim Ośrodku Naukowo Dydaktycznym, który zgodnie z decyzją Uniwersytetu Ekonomicznego zakończył swoją działalność.

bond
BOND pozamykany na cztery spusty


Do naszej redakcji trafiło pismo od jednej ze studentek BOND-a, która kilka miesięcy temu włączyła się w próbę ratowania uczelni. Wioletta Świeboda informuje, że obietnice złożone bielskim studentom przez władze katowickiej uczelni nie do końca są realizowane...

Skumulowane plany zajęć

Na pierwszy rzut oka zajęcia odbywają się jedne po drugich, ale niestety występują między nimi przerwy, tzw. „okienka”. Niekiedy nawet do 4 h. Problem występuje również z zajęciami językowymi. Nie są one skumulowane wraz z innymi zajęciami. Zdarza się tak, że wybrani studenci stacjonarni mają je wyłącznie w piątki i trwają 1.5 h. Studenci niestacjonarni w soboty, gdzie również po tych zajęciach są wolni. Podsumowując - czas dojazdu jest co najmniej dwa razy dłuższy od czasu przeprowadzania zajęć.

Dopłaty za przejazd

Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych informacji dot. obiecywanych rekompensat bądź dopłat za przejazd. Owszem, do każdego ze studentów przesłano w formie mailowej formularz, w którym to studenci mieli wypowiedzieć się indywidualnie na temat odległości jaką muszą pokonać z miejsca zamieszkania do Katowic i ile ich ta podróż kosztuje. Kto dostanie zwrot bądź dopłatę? W jakiej wysokości? I czy w ogóle dostanie… tego nie wiemy.

Upust na czesne

Studenci studiów niestecjonarnych otrzymali 10% upustu na czasne. Studenci, którzy są absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach otrzymują 20% zniżki na kontunuację studiów niestacjonarnych na drugim stopniu przez pierwszy semestr. Zniżka może być utrzymana pod warunkiem uzyskania średniej ocen co najmniej 4,0.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.