Wiadomości

  • 29 września 2014
  • wyświetleń: 1813

Bielscy strażacy w czołówce

Na rynku Manufaktury w Łodzi odbyły się zawody w formule Firefighter Combat Challenge "KZPT - Firefighter Combat Challenge - Łódź 2014". W zawodach tych bardzo dobre wyniki uzyskali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej.

Wśród 218 zawodników byli także strażacy reprezentujący Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach, w składzie których znaleźli się: Paweł Hess i Daniel Góralczyk z Bielska-Białej. Oprócz nich w drużynie znaleźli się strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Żorach: Marcin Zdziebło, Dariusz Buchalik i Krzysztof Brilla.

zawody
Firefighter Combat Challenge - Łódź 2014 · fot. PSP Bielsko-Biała


W kategorii OPEN, w której zwyciężył z czasem 1 minuta 41,46 sekundy, reprezentujący KM PSP Szczecin Krzysztof Krawczyk, drugie miejsce zajął Paweł Hess z czasem 1 minuta 45,17 sekund (1 miejsce w swojej kategorii wiekowej- do lat 30), a trzecie Daniel Góralczyk z czasem 1 minuta 47,33 sekund (2 miejsce w swojej kategorii wiekowej- do lat 30).
W kategorii TANDEMY zwyciężył Daniel Góralczyk w parze z reprezentującym KP PSP Krasnystaw Rafałem Berezą, a trzecie miejsce zajęła para: Paweł Hess i Marcin Zdziebło.

Bardzo zaciętą rywalizację odnotowano w konkurencji sztafet, gdzie trzy drużyny składające się z pięciu zawodników uzyskały bardzo zbliżone czasy, a o kolejności zadecydowały dziesiąte części sekundy: TFA Team Szczecin (1 minuta 26,18 sekundy), Team Choszczno (1 minuta 26,45 sekundy), KW PSP Katowice (1 minuta 26,69 sekundy).
Podobnie w kategorii drużyn (trzy najlepsze wyniki zawodników drużyny), gdzie o zwycięstwie zadecydowały dziesiąte części sekundy. Zwyciężyła drużyna KM PSP Szczecin z czasem 5 minut 23,40 sekundy, przed KW PSP Katowice (5 minut 23,72 sekundy) w składzie: Marcin Zdziebło, Paweł Hess, Daniel Góralczyk.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.