bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2014
  • wyświetleń: 6065

Bielszczanin w MasterChefie

W zmaganiach o tytuł Mistrza Kuchni w programie MasterChef, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych oraz kontrakt na wydanie autorskiej książki bierze udział mieszkaniec naszego miasta - Arkadiusz Paciorek.

Podobnie jak poprzednie edycje programu, tak i tegoroczna przyciągnęła sporą grupę kucharzy-amatorów odznaczających się nie tylko pasją do gotowania, pomysłowością oraz umiejętnością przezwyciężenia lęku przed kulinarnymi eksperymentami, ale też pewnym dystansem do siebie - zwłaszcza wobec krytycznych uwag wymagającego jury w składzie: Magda Gessler, Anna Stermach i Michel Moran.

arkadiusz paciorek
Arkadiusz Paciorek walczy o tytuł Mistrza Kuchni · fot. tvn.pl


Większość z wymienionych cech zdążył zaprezentować pochodzący z Ujsoł - obecnie mieszkaniec Bielska-Białej - Arkadiusz Paciorek. Gotowaniem zainteresował się 12 lat temu przygotowując dania dla członków rodziny oraz przyjaciół. Największy wpływ na kuchenne doświadczenia zawodnika miała jego mama. Co ważne, nie należy on do osób wybrednych - skosztuje wszystkiego, a wśród różnorodnych potraw i składników najbardziej lubi mięsa oraz sałaty. Mówi o sobie: - Jestem jak deser czekoladowy z chilli - słodki z zewnątrz, ale po jakimś czasie potrafię być ostry. Wygram program, ponieważ po prostu kocham gotować.

Miejsce w finałowej czternastce zapewniły mu najpierw filet z piersi z kurczaka w sosie szpinakowym z suszonymi pomidorami, szynką parmeńską, serem Dor blue podany z sałatką z pomidorów koktajlowych z dodatkiem prażonych pestek dyni, a następnie medaliony z piersi indyka z borowikami.

A już dziś o godzinie 20.00 zostanie wyemitowany pierwszy z odcinków nagrywanych w kuchni MasterChefa. Zatem trzymamy kciuki za dalsze sukcesy reprezentanta naszego miasta!

KO / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.