Wiadomości

  • 27 września 2014
  • wyświetleń: 4693

Małgorzacie H. grozi więzienie!

Była europosłanka z Bielska-Białej usłyszała zarzut niekorzystnego rozporządzania mieniem w kwocie 1447 euro. Według prokuratury Małgorzata H. domagała się zwrotu kosztów za kurs językowy, na którym się nie pojawiła.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie ponownie zajęła się sprawą Małgorzaty H. Pierwsze postępowanie zostało umorzone, gdyż Parlament Europejski nie uchylił bielskiej europosłance immunitetu. Wznowiono je po wygaśnięciu mandatu.

Według Prokuratury Okręgowej w Warszawie Małgorzata H.
usiłowała doprowadzić Parlament Europejski do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 1.447,24 Euro poprzez złożenie wniosku o zwrot kosztów kursu języka hiszpańskiego wraz z przerobionym dokumentem w języku francuskim, poświadczającym uczestnictwo w kursie języka hiszpańskiego organizowanego w lipcu 2007 roku w Maladze, na którym się nie pojawiła.

małgorzata h.
Małgorzacie H. grozi nawet do 8 lat więzienia · fot. bielsko.info


- Podejrzana nie przyznała się do popełniania zarzucanego jej czynu i w zasadzie odmówiła składania wyjaśnień - powiedział nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie - Przemysław Nowak.

Postępowanie przygotowawcze jest kontynuowane, zaplanowane są czynności końcowego zaznajomienia podejrzanej z materiałami śledztwa.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.