Wiadomości

  • 25 września 2014
  • 27 września 2014
  • wyświetleń: 6346

TV: nowy most jest już przejezdny

Mamy bardzo dobrą informację dla zmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta. W piątek po południu został otwarty wyremontowany odcinek ulicy Kwiatkowskiego wraz z nowym mostem na rzece Białej.

Inwestycja miała zostać ukończona 19 października, jednak drogowcom udało się - mimo niekorzystnej w ostatnim miesiącu aury - skończyć przed czasem.

- W piątek około godziny 17.00 dopuszczamy do ruchu zamknięty od kwietnia odcinek ulicy Kwiatkowskiego. Przez jakiś czas będą jeszcze trwały prace związane z umacnianiem wałów rzeki - mówi Krzysztof Rogala, główny inżynier Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.Przebudowa obejmowała odcinek o długości 370 metrów - od ronda im. Ofiar Katynia do ronda im. Narodowych Sił Zbrojnych. W ramach zaplanowanych prac zostało wykonane odwodnienie ulicy, powstały obustronne chodniki oraz dwie zatoki autobusowe. Przebudowane zostały również zjazdy, oświetlenie uliczne oraz kolidujące sieci infrastruktury technicznej.

W ramach zadania wykonany został również kompleksowy remont pochodzącego z lat 70-tych ubiegłego wieku mostu, który był w złym stanie technicznym.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.