Wiadomości

  • 24 września 2014
  • wyświetleń: 5062

Siatkarze z wizytą w areszcie

Niecodzienne spotkanie osób skazanych z siatkarzami Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Sportowego miało miejsce na świetlicy aresztu. Na zaproszenie dyrektora ppłk Dariusza Cader odpowiedzieli trener Piotr Gruszka, środkowy Bartosz Buniak przyjmujący Kamil Kwasowski i manager Maciej Kaliciński.

Zawodnicy zostali przywitani oklaskami. Opowiadali osadzonym o swoich sportowych zmaganiach, o początkach kariery i trudnościach z jakimi się nieraz stykają. Wytrwale odpowiadali na wiele pytań, a także składali autografy. Na zakończenie spotkania osadzeni wręczyli siatkarzom przygotowane przez siebie wcześniej podarunki: puchar składany techniką origami i koszulę z wyhaftowaną "gruszką".

Siatkarze z wizytą w areszcie - 23.09.2014 · fot. Areszt Śledczy w Bielsku-Białej


W jednostkach penitencjarnych zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej prowadzi się zajęcia kulturalno-oświatowe, jako element procesu resocjalizacji. Wtorkowe wydarzenie idealnie wpisało się w sportową atmosferę ostatnich dni - świętowania Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.