bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2014
  • wyświetleń: 2790

Dzień Turystyki w Bielsku-Białej

W dniach 26 i 27 września w Bielsku-Białej po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Turystyki, którego organizatorami są Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej, przy współudziale Książnicy Beskidzkiej, Schroniska „Dębowiec” i Beskidzkiej Grupy GOPR. W tym roku obchody przebiegają pod ogólnoświatowym hasłem „Turystyka a rozwój społeczności”.

starówka bielsko beskid mały
Starówka z Beskidem Małym w tle. · fot. bielsko.info


W piątek, 26 września o godz. 9.00 na Placu Chrobrego rozpocznie się ostatni spacer po mieście z przewodnikiem w ramach letniej akcji „Przewodnik czeka”. Tym razem zapraszamy przede wszystkim grupy szkolne z opiekunami, które przemierzą miasto trasą pn. „Od średniowiecza poczynając”. Następnie o godz. 16.00 w auli Książnicy Beskidzkiej odbędzie się spotkanie przedstawicieli władz miasta z zasłużonymi działaczami turystyki. Podczas spotkania zostaną wręczone wyróżnienia osobom zasłużonym dla rozwoju turystyki w Bielsku-Białej. Kandydatów do tej nagrody zgłaszały organizacje turystyczne działające na terenie miasta. Ponadto wyróżnieni zostaną nauczyciele, będący opiekunami Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych działających w bielskich szkołach, którzy w minionym roku aktywnie propagowali turystykę wśród dzieci i młodzieży.

W trakcie spotkania nastąpi również podsumowanie XIII edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” organizowanego przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. „Tam, gdzie powracam” to hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu. Spośród autorów prac, jury wyłoni laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat oraz powyżej 16 lat. Wręczenie nagród odbędzie się podczas spotkania w Książnicy Beskidzkiej. Po zakończeniu części oficjalnej spotkania uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia wystawy prezentującej fotografie nadesłane do konkursu.

W sobotę, 27 września przy Schronisku na Dębowcu odbędzie się impreza plenerowa na zakończenie złazu turystycznego. Program imprezy przewiduje występ zespołu regionalnego, pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez Beskidzką Grupę GOPR,
a także konkurs na najciekawsze przebrania jesienne, quiz nt. bezpieczeństwa w górach oraz wspólną naukę i śpiewanie piosenki.

Dodatkową atrakcją na zakończenie „turystycznego weekendu” będzie niewątpliwie gra miejska, organizowana w niedzielę 28 września przez Fundację „Kalejdoskop”, do udziału w której zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku - młodszych i starszych, rodziny, przyjaciół, grupy znajomych, klasy szkolne… Punkt rejestracyjny w Klubokawiarni Aquarium (Galeria Bielska BWA, I piętro, ul. 3 Maja 11) czynny będzie w godzinach 13.00 - 17.00. Przejście trasy gry miejskiej zajmuje ok. 45 min.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.