bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2014
  • wyświetleń: 4386

Zrób profilaktyczne badania

Zakłady opieki zdrowotnej z terenu województwa śląskiego organizują dla mieszkańców regionu akcję bezpłatnych badań pt. "Biała sobota".

"Biała sobota" jest jednym z wydarzeń towarzyszących wprowadzeniu projektu „Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny. Odbędzie się w sobotę 20 września br. w 28 zakładach opieki zdrowotnej. Przedsięwzięcie jest pierwszą tego rodzaju akcją zainicjowaną przez Samorząd Województwa.

szpital
fot. bielsko.info


- Zachęcam mieszkańców województwa śląskiego, zwłaszcza duże rodziny, do skorzystania z oferty wojewódzkich zakładów opieki zdrowotnej. To dobra okazja do wykonania choćby podstawowych badań lub uzyskania porady specjalisty, na co zwykle nie mamy czasu w tygodniu. Szpitale wojewódzkie udostępnią w tym dniu swoje poradnie i fachowców - powiedziała wicemarszałek Aleksandra Skowronek.

W ramach akcji możliwe będzie m.in. wykonanie bezpłatnych badań, przeprowadzenie porad oraz konsultacji medycznych. Chętni mieszkańcy naszego regionu, w tym rodziny wielodzietne, będą mogli wybrać z katalogu bezpłatnych usług niezbędne dla swego zdrowia świadczenia, czyli skorzystać poza kolejką wynikającą z kontraktu z NFZ z kilkuset konsultacji, porad oraz wykonać wiele badań laboratoryjnych, w tym RR, RTG, USG, EKG, a także badania specjalistyczne dla dzieci.

Aby skorzystać z oferty, należy zgłosić się do wybranego spośród 28 podmiotów leczniczych w celu uzgodnienia warunków przyjęcia i zarejestrowania.

Lista placówek z naszego regionu biorących udział w Białej Sobocie:

1. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej (Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej 101, tel. 338102556)
Konsultacje w zakresie: ginekologii, diabetologii, kardiologii, okulistyki, ortopedii, neonatologii, urologii, nefrologii, chirurgii naczyniowej, endokrynologii, alergologii, foniatrii, neurochirurgii.

2. Obwód Lecznictwa Kolejowego w Bielsku-Białej (Bielsko-Biała, ul. Traugutta 12, 338285767, 338123043 wew. 34)
Porady lekarza specjalisty medycyny rodzinnej lub pediatry
Konsultacje w zakresie: otolaryngologii, chirurgii ogólnej, diabetologii, pulmonologii, pomiary RR, cukru we krwi, cholesterolu, mocznika, kreatyniny, e GFR.

3. Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej (Bystra, ul. Fałata 2 Poradnia Specjalistyczna, tel. 334991877)
Dzieci w wieku od 1-8 lat: Badanie pediatryczne ukierunkowane na prawidłowy rozwój dziecka Szczepienie dzieci szczepionką meningokoki. Młodzież w wieku od 8-15 lat:. Badania przesiewowe (EKG, morfologia, RR, spirometria). Wykonanie testów alergologicznych. Konsultacja pulmonologiczna. Dorośli : Badania profilaktyczne( RR, EKG, badanie laboratoryjne: lipidogram, cukier we krwi. Konsultacja pulmonologiczna i internistyczna.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.