Wiadomości

  • 17 września 2014
  • wyświetleń: 4419

Stojaki na rowery od Allegro

Mieszkańcy Bielska-Białej mogą skorzystać z nowych stojaków dla rowerów. Charakterystyczna, pomarańczowa konstrukcja stanęła na pl. Wojska Polskiego.

Stojaku zostały przekazane naszemu miastu bezpłatnie w ramach projektu pod nazwą "Zaparkuj Klimatycznie", który realizowany jest przez Fundację Allegro All For Planet. 16 września odbyło się ich symboliczne przekazanie.

stojaki rowerowe
Nowe stojaki na rowery · fot. UM Bielsko-Biała


Fundacja Allegro All For Planet stawia stojaki w polskich miastach tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Na lokalizację stojaków wybierane są miejsca, które spełniają określone wymogi bezpieczeństwa. Muszą być to zawsze punkty uczęszczane i dobrze widoczne. O tym, gdzie ich brakuje informują fundację rowerzyści, pracodawcy, a także instytucje i samorządy.

Nasze miasto ma szanse otrzymać kolejne stojaki. Aby pojawiły się one w różnych miejscach Bielska-Białej potrzebne są "przejechane kilometry". W tym roku w całej Polsce pojawi się 100 nowych dizajnerskich stojaków rowerowych. Stojaki staną w województwach, których mieszkańcy pokonają najwięcej kilometrów. Żeby dołączyć do rywalizacji wystarczy ściągnąć specjalną aplikację i korzystać z niej podczas jazdy rowerem. O szczegółach akcji można przeczytać na http://www.zaparkujklimatycznie.pl.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.