bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2014
  • wyświetleń: 2653

Toalety będą, ale nie na Rynku

Choć już od kilku lat Rynek w Bielsku-Białej przechodzi gruntowne zmiany, w dalszym ciągu plany rewitalizacji nie uwzględniają potrzeby postawienia tam miejskich toalet.

Na ich braku cierpią nie tylko mieszkańcy miasta biorący udział w dużych wydarzeniach, ale też właściciele lub najemcy tamtejszych lokali gastronomicznych, którzy nie godzą się na udostępnianie ubikacji osobom nie będącym gośćmi.

Bielszczanie podjęli nawet próbę rozwiązania spornej kwestii zgłaszając odpowiedni projekt do Budżetu Obywatelskiego 2014. Niestety nie uzyskał on rekomendacji i w rezultacie nie znalazł się wśród 107 wniosków przedstawionych do głosowania.

rynek
Rynek w Bielsku-Białej · fot. KO / bielsko.info


Wobec problemu obojętny nie pozostał również bielski radny - Grzegorz Puda. - Podczas organizowanych przez miasto na Rynku różnego charakteru imprez plenerowych, kulturalnych i innych, bardzo odczuwalny jest brak toalet na tym obszarze. Powoduje to niemałe uciążliwości zwłaszcza, że również w pobliżu nie ma publicznych szaletów miejskich. (…) Wskutek powyższego rośnie ilość skarg właścicieli lokali gastronomicznych, ponieważ w czasie trwania imprez uczestnicy korzystają z ich ubikacji, co wywołuje nieporozumienia i niepotrzebne utarczki - czytamy w sierpniowej interpelacji radnego.

Czy uda się znaleźć wyjście z sytuacji? Póki co urzędnicy rozważają możliwość udostępnienia toalet, które będą rozmieszczone w sąsiedztwie Starówki. - Docelowo publiczne toalety mają pojawić się w dwóch miejscach szeroko pojętego starego miasta. Pierwsza lokalizacja to okolice ulicy Kopernika, a druga - ulicy Krasińskiego, w pobliżu Placu Chrobrego. Jeden z obiektów - ten przy ulicy Kopernika - powstanie prawdopodobnie jeszcze w tym roku - wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego.

KO / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.