bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2014
  • wyświetleń: 14783

Pijany lekarz w bielskiej przychodni

W przychodni przy ulicy Komorowickiej, a konkretnie w poradni chirurgicznej, doszło do patologicznej sytuacji. Lekarz przyjmujący pacjentów był kompletnie pijany.

O niecodziennej sytuacji poinformował nas jeden z czytelników - świadek piątkowego zdarzenia z godzin porannych. - Lekarz bełkotał, czuć było woń alkoholu, nie potrafił wypisać poprawnie recept. Na miejsce przybyła policja, lekarza zabrano, a pacjentów przeniesiono do drugiego przyjmującego lekarza - relacjonuje nasz czytelnik.

przychodnia chirurgiczna
NZOZ Centrum Chirurgia · fot. bielsko.info


Bielska policja potwierdza, że brała udział w interwencji. Okazuje się, że lekarz miał blisko 3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! - Zostały sporządzone materiały dotyczące wykonywania czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości. Powiadomiony został także przełożony nietrzeźwego lekarza - tłumaczy komisarz Jacek Śliwka z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Jak informuje prezes spółki Centrum Chirurgii, który dowiedział się o całej sytuacji dopiero w poniedziałek po powrocie z urlopu, wobec lekarza zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje.

- Dowiedziałem się od swoich pracowników, że taka sytuacja miała miejsce. Ten pan właśnie skończył przyjmować pacjentów i pracować u nas dalej nie będzie - mówi lek. Przemysław Jedynak.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.