Wiadomości

  • 15 września 2014
  • 18 września 2014
  • wyświetleń: 5054

W Koperniku będą filozofować

Za nami:

18 września w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa, na którą przybędą wybitni przedstawiciele wielu akademickich środowisk naukowych.

Forum Polskiej Myśli Filozoficznej organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne oraz Collegium Invisibilite - organizację naukową, skupiającą wyróżniających się polskich studentów oraz naukowców, którzy współpracują ze sobą na zasadzie mistrz-uczeń.

Udział zapowiedzieli m.in.: znawca filozofii polskiej i analitycznej prof. dr hab. Jan Woleński, socjologii - prof. dr hab. Jadwiga Staniszkis, metodologii i filozofii nauki - prof. dr hab. Adam Grobler, logiki i filozofii polskiej - prof. dr hab. Adam Jonkisz, fenomenologii i ontologii - prof. dr hab. Karol Tarnowski, fenomenologii i filozofii politycznej - dr hab. prof. PAN Andrzej Gniazdowski.

Forum adresowane jest nie tylko do pracowników naukowych, prowadzących badania z zakresu polskiej myśli filozoficznej, ale przede wszystkim do młodego pokolenia badaczy, w szczególności doktorantów, studentów i uczniów liceum. Oprócz przygotowanych paneli dyskusyjnych, podczas których wymiana myśli dokona się między pracownikami naukowymi a studentami i uczniami, zaprogramowano bogate pod względem tematycznym warsztaty adresowane dla młodzieży licealnej, której nie jest obca problematyka filozoficzna.

Głównym celem konferencji jest ukazanie wielości podejmowanych działań przez filozofów: dzielenie się własnymi rezultatami badań, poszukiwanie odpowiedzi na stawiane pytania, analizowanie tekstów źródłowych, uczestniczenie w debatach filozoficznych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.