Wiadomości

  • 20 lipca 2011
  • wyświetleń: 2401

Letnia Scena Sfery na jazzowo

Za nami:

22 lipca o 19:00 na Letniej Scenie Sfery zagra Boba Jazz Band uznany przez krytyków za jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci.

Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają lat 60-tych, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. W 1986 roku Boba otrzymał dyplom z rąk prezydenta Regana za krzewienie kultury Amerykańskiej. W 1990 roku założył zespół, w którego skład wchodzą dwa pokolenia muzyków. Zespół ten zaczął firmować swoim nazwiskiem i tak powstał Boba Jazz Band. W obecnym składzie Boba Jazz Band brał udział w najważniejszych festiwalach światowych, grając razem z najważniejszymi przedstawicielami jazzu europejskiego i amerykańskiego, w tym z Glenn Miller Orchestra.

Letnia Scena SFERY to cykl wakacyjnych koncertów pod gołym niebem organizowanych na placu Bolka i Lolka przy Galerii SFERA w Bielsku-Białej. W każdy letni piątek od 19:00 bielszczanie mogą na żywo posłuchać muzyki polskiej i zagranicznej w wykonaniu prawdziwych gwiazd. Tegoroczne koncerty zapewnią różnorodność brzmień - od hip hopu, popu, przez rock, jazz i bluesa, aż po latynoską salsę. Wśród wykonawców znajdą się takie popularne nazwiska i zespoły jak:, LORD, BUTTON HACKERS, BOBA JAZZ BAND, REI CEBALLO & CALLE SOL, QUARTESENCJA, DZIEŃ DOBRY, NOCNA ZMIANA BLUESA, JOSE TORRES, MEZO. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Antyradio, Radio Planeta, Dziennik Zachodni oraz portale naszemiasto.pl i bielsko.biala.pl. Letnia Scena SFERY będzie bawić bielszczan przez 9 kolejnych piątków, aż do 2 września. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj