bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2014
  • wyświetleń: 3231

Posypały się mandaty dla pieszych

Policjanci ukarali 33 pieszych za przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym i 24 osoby za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. To efekt akcji "Pieszy", którą w czwartek przeprowadzili policjanci z bielskiej drogówki.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy prewencji i strażników miejskich zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych. Najczęściej popełnianymi przez nich wykroczeniami było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle.

policja przejście
Pieszy, który zdecydował się pokonać przejście na czerwonym świetle zmuszony był zapłacić stuzłotowy mandat · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci ukarali 33 pieszych za przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym i 24 osoby za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Pieszy, który zdecydował się pokonać przejście na czerwonym świetle zmuszony był zapłacić stuzłotowy mandat. Przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym "kosztowało" go połowę tej kwoty.

Ukarano także dwóch kierujących pojazdami, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. Kierowcy, którzy popełnili to wykroczenie zostali ukarani mandatem w wysokości 350 złotych.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.