Wiadomości

  • 12 września 2014
  • 15 września 2014
  • wyświetleń: 6915

Korwin o bielskim oddziale KNP

Prezes Kongresu Nowej Prawicy - Janusz Korwin-Mikke - gościł dziś w Bielsku-Białej. Lider konserwatywno-liberalnej partii zabrał głos w sprawie roszad kadrowych w ugrupowaniu, podzielił się również swoimi spostrzeżeniami na temat referendum w sprawie odwołania straży miejskiej.

Przypominamy, że kilka dni temu decyzją Straży KNP ze stanowiska prezesa oddziału śląsko-dąbrowskiego oraz partii został usunięty Wiesław Lewicki, który w Bielsku-Białej znany jest z próby odwołania straży miejskiej.- Zaszła u nas dziwna sytuacja. Mieliśmy kolegów - Wiesława Lewickiego, który znakomicie działał jako prezes regionu, budował partię i pana Bogusława Cioka z oddziału katowickiego. Panowie mieli nieprzyjemność się nie lubić, złożyli na siebie wzajemnie wnioski o wykluczenie z partii. Straż partyjna, aby uciąć tę sprawę, oba wnioski uwzględniła - wyjaśnił na konferencji prasowej lider ugrupowania - Janusz Korwin-Mikke.

Wiesław Lewicki znalazł się poza partią, jednak nie stracił zaufania u Janusza Korwin-Mikkego. Prezes KNP postanowił mianować pochodzącego z Łodygowic polityka swoim asystentem w Brukseli. Zgodnie z wcześniejszą zgodą partii Wiesław Lewicki będzie również startował w wyborach samorządowych do sejmiku województwa śląskiego.

Ciągle są zbierane podpisy pod akcją referendalną w sprawie odwołania straży miejskiej. Inicjatorzy akcji zebrali już ponad 12 tysięcy sygnatur pod nową inicjatywą. Janusz Korwin-Mikke bacznie śledzi próbę odwołania straży miejskiej w naszym mieście, sam krytycznie odniósł się do niezłożenia podpisów przy okazji pierwszej inicjatywy referendalnej.

- Wnioskowałem, aby nie przejmować się ilością podpisów, tylko składać wniosek. Nie można zakładać, że w sytuacji, gdy mamy tylko 500 podpisów więcej, to wniosek na pewno zostanie odrzucony. Niemniej faktem jest, że w tego typu inicjatywach władze samorządowe wykazują się ogromną inwencją, aby nie doprowadzić do referendum - tłumaczył Janusz Korwin-Mikke.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.