Wiadomości

  • 10 września 2014
  • wyświetleń: 2919

Umowa ATH z Politechniką Kijowską

Akademia Techniczno-Humanistyczna podpisała umowę o współpracy z Politechniką Kijowską, największą uczelnią techniczną Ukrainy.

Inicjatorem współpracy z Narodowym Uniwersytetem Technicznym Ukrainy "Politechnika Kijowską" był prof. Janusz Klisiński, kierownik Zakładu Marketingu i Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania i Transportu ATH.

Umowa ma na celu poszerzenie kontaktów naukowych oraz wzmocnienie współpracy międzynarodowej. Dotyczyć będzie m.in. delegowania kadry profesorskiej oraz wykładowców, konsultacji naukowych, wymiany informacji o programach szkoleniowych, nawiązania indywidualnej współpracy kadry, wymiany osobowej wykładowców w celu udziału w konferencjach, seminariach i sympozjach naukowych, ale także podejmowania wspólnych inicjatyw w zakresie realizacji projektów oświatowych oraz badawczych - zarówno dwustronnych, jak również w ramach programów międzynarodowych.

Umowę ze strony Akademii podpisał rektor prof. Ryszard Barcik, stronę ukraińską reprezentował rektor Politechniki Kijowskiej prof. Mykhaĭlo Zakharovych Zhurovskyĭ.

Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy "Politechnika Kijowska" to największa ukraińska wyższa szkoła techniczna, która kształci ponad 30 tys. studentów na 19 wydziałach i ok. 90 specjalnościach. Na uczelni zatrudnionych jest ponad 2,7 tys. pracowników naukowych, w tym ok. 270 profesorów. Ponadto politechnika aktywnie uczestniczy w międzynarodowych projektach edukacyjnych i naukowych, współpracując z 165 uczelniami z 47 krajów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Uniwersytet Bielsko-Bialski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.