bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2014
  • wyświetleń: 4864

Wiesław Lewicki wyrzucony z partii

Człowiek kojarzony z inicjatywą odwołania straży miejskiej w Bielsku-Białej, a zarazem dotychczasowy lider regionu śląskiego Kongresu Nowej Prawicy, został usunięty z partii.

Straż Kongresu Nowej Prawicy podjęła decyzję o usunięciu z partii Bogusława Cioka i Wiesława Lewickiego. Ten drugi, dotychczasowy prezes regionu śląskiego, był kojarzony z inicjatywą referendalną w Bielsku-Białej, dotyczącą odwołania straży miejskiej.

- Nieustanne polemiki pomiędzy kol.kol. Bogusławem Ciokiem i Wiesławem Lewickim prowadziły do niesnasek w Regionie - nie tylko w Oddziale Katowickim. W związku z tym Straż podjęła decyzję o usunięciu obydwu tych Panów z Partii. Wyrażam z tego powodu żal, gdyż obaj włożyli wiele wysiłku w rozwój KNP. Nie reagowali jednak na liczne ostrzeżenia i napomnienia - napisał na oficjalnej stronie Kongresu Nowej Prawicy prezes partii - Janusz Korwin-Mikke.

lewicki, knp
Wiesław Lewicki został wyrzucony z partii · fot. bielsko.info


- Dziękuję obydwu Kolegom - zwłaszcza Wiesławowi Lewickiemu, który działał na znacznie większym terenie - za ich ogromna prace i wysiłek, lecz motywy działania Straży są jasne: przed Konwentem i przed wyborami nie stać nas na wojnę personalną w największym Regionie. Podejmę kroki, by nie utracić z Nimi kontaktu - dodał lider KNP.

Janusz Korwin-Mikke osobiście objął stanowisko Prezesa Regionu Śląskiego. Reszta Zarządu Regionu nadal pełni swoje funkcje.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.