bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2014
  • wyświetleń: 2197

Handlował podrobionymi towarami

Bielscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kóz, który poprzez internet wprowadzał do obrotu handlowego podrobione perfumy i odzież renomowanych firm.

W jego mieszkaniu oraz magazynie wynajmowanym na terenie Kęt, policjanci odnaleźli kilkaset opakowań z podróbkami perfum, kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych oraz ponad 5 gramów marihuany. Ujawniono i zabezpieczono także podróbki odzieży, towarów sportowych oraz inne akcesoria renomowanych marek.

podrobione
Straty producentów wstępnie oszacowano na 460 tys. zł · fot. KMP Bielsko-Biała


Sprawca odpowie za złamanie przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej. Odpowiadał będzie także za posiadanie narkotyków oraz uszczuplenie należności Skarbu Państwa na kwotę 8,5 tys. złotych. Za przestępstwa te grozi mu kara grzywny i nawet 3 lata więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.