bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2014
  • 8 września 2014
  • wyświetleń: 6079

Dłuższa ścieżka przy lotnisku?

Spore zmiany szykują się na terenach przy lotnisku w Aleksandrowicach. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku miłośnicy jazdy na rolkach doczekają się rozbudowy tamtejszej trasy.

Pierwsza z planowanych inwestycji wiąże się z wydłużeniem toru dla rolkarzy. Zyska on około 800 metrów. Obecnie trwają rozmowy z zarządem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego będącego właścicielem gruntów, po których tor miałby przebiegać.

Ścieżka rowerowa przy lotnisku
Ścieżka rowerowa przy lotnisku · fot. KO / bielsko.info


Plany rozbudowy obejmą również ścieżkę rowerową, co z pewnością ucieszy bielskich cyklistów już teraz chętnie korzystających z istniejącej drogi.

- W najbliższej przyszłości planujemy stworzenie kilkukilometrowej ścieżki rowerowej wokół całego lotniska. Niewykluczone, że prace przy niej rozpoczną się w 2015 roku - wyjaśnił Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ścieżka rowerowa, lotnisko
Ścieżka rowerowa przy lotnisku · fot. KO / bielsko.info


Szczegółowe informacje dotyczące drugiej ze wspomnianych inwestycji będą znane dopiero po uchwaleniu przyszłorocznego budżetu miasta.

KO / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.