bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 września 2014
  • wyświetleń: 4159

Drabek kandydatem na prezydenta

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w czwartek oficjalnie kandydata na prezydenta Bielska-Białej. W listopadowych wyborach samorządowych wystartuje Przemysław Drabek.

W czwartek w Biurze ZO PiS przy Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło oficjalnego kandydata na prezydenta naszego miasta. Został nim Przemysław Drabek pełniący obecnie funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Jego kandydaturę poparli prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński, a także władze okręgowe.

PIS, Drabek, konferencja
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydata na prezydenta Bielska-Białej na specjalnej konferencji prasowej - 04.09.2014 · fot. KO / bielsko.info


Jak podkreślali posłowie Stanisław Szwed oraz Jacek Falfus, głównymi zaletami kandydata są spore doświadczenie zawodowe mimo młodego wieku, umiejętność słuchania i prowadzenia rozmów z ludźmi, a przede wszystkim otwartość na potrzeby mieszkańców miasta. - Osoby wykazujące się niezwykłą energią i chęcią realizacji ważnych przedsięwzięć są potrzebne dla tego miasta, dlatego wierzę w to, że Przemysław Drabek okaże się idealnym kandydatem na prezydenta - dodał poseł Falfus.

Drabek, wybory, PIS, konferencja
Konferencja, na której przedstawiono kandydata, odbyła się w Biurze ZO PiS przy Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej - 04.09.2014 · fot. KO / bielsko.info


Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miejskiej argumentując decyzję o swej kandydaturze powoływał się m.in. na konieczność dania nowego impulsu umożliwiającego dialog z bielszczanami, którzy nie powinni obawiać się prezydenta, lecz móc dzielić się własnymi pomysłami czy spostrzeżeniami dotyczącymi istotnych wydarzeń, problemów bądź inicjatyw.

Przemysław Drabek, wybory, PIS
Przemysław Drabek - kandydat PIS na prezydenta Bielska-Białej · fot. materiały prasowe


Przemysław Drabek urodził się 35 lat temu w Bielsku-Białej. W 2003 roku rozpoczął współpracę z posłem na Sejm RP Jackiem Falfusem i tak ich wspólne działania trwają do dzisiaj. Przez pięć lat był także współpracownikiem profesora Wojciecha Roszkowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego. Jego pełna działalność samorządowa zaczęła się jednak w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy został wybrany na radnego. Od tego czasu w pełni poświęcił się działaniom samorządowym. Doświadczenie zdobywał pracując w najważniejszych Komisjach Rady Miejskiej takich jak Komisji Budżetu, Strategii i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Edukacji i Kultury, Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa, Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Sportu. Od prawie 8 lat uczestniczy w pracach komisji ds. Stypendiów Sportowych. Równocześnie jest członkiem Rady Społecznej działającej przy Beskidzkim Centrum Onkologii Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

W obecnej kadencji pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Dzięki jego staraniom mocno rozwija się zaproponowany przez niego program Rodzina + skierowany do rodzin wielodzietnych. Kolejny już raz mieszkańcy miasta przystępują do prac nad Budżetem Obywatelskim, który również jest projektem zgłoszonym przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Natomiast marzeniem kandydata na prezydenta Bielska-Białej jest wykorzystanie potencjału miasta drzemiącego w jego pięknym położeniu, otoczonego górami i wspaniałą przyrodą a jednocześnie pełnego ludzi z inicjatywą, którzy nadadzą mu jeszcze większej energii oraz pełni życia.

KO / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.